cs:castedotazy

Časté dotazy

Obecné dotazy

Poskytuje FLAB služby pouze sítím připojených do sítě CESNET2?

Řešení problémů členských sítí sítě CESNET2 je primární náplní forenzní laboratoře FLAB, ale volnou kapacitu mohou využít libovolné subjekty.

Analýza událostí

Jak dlouho trvá analýza?

Vždy záleží na objemu zpracovávaných dat a také na otázkách, na které je potřeba hledat odpovědi. Typická analýza bezpečnostního incidentu zabere cca dva týdny. Nejrychlejší případ byla proveden za méně než jeden týden, nejnáročnější analýza malware zabrala téměř tři měsíce.

Penetrační testy

Způsobí penetrační testy nedostupnost testovaných systémů?

Penetrační testy jsou navrženy tak, aby byly co nejšetrnější k testovaným systémům. Výpadku daného systému sice nelze 100% vyloučit, ale není to cíl testů a v praxi je ovlivněno zanedbatelné množství systémů.

Mohou být součástí penetračních testů také webové servery?

Penetrační testy mají za úkol odhalit existující zranitelnosti v používaných systémech, což mohou být - a často také jsou - i webové servery. Takže ano, součástí penetračních testů mohou být webové servery.

Mohou být součástí penetračních testů také testy sociálního inženýrství?

Nevhodné používání systémů je také považováno za zranitelnost a v případě zájmu je možné v rámci penetračních testů prověřit chování uživatelů, zejména jejich schopnosti rozpoznat podvodné zprávy elektronické pošty a sociální inženýrství.

Poslední úprava: 19.06.2017 12:31